Tomáš Kolník

V Okay jsi začínal při studiu jako brigádník. Na jaké pracovní pozici jsi u nás začal pracovat a co bylo tvojí náplní práce?

Nastoupil jsem jako brigádník u společnosti JENA-nábytek, kde jsem se staral o průzkum cen konkurence a následné tvorby kalkulačních tabulek. Posléze jsem byl přidělen na oddělení e-shopu společnosti Okay a tam jsem se staral opět o ceny konkurentů a zakládání artiklů do našeho systému.

Po jaké době jsi dostal nabídku práce na hlavní pracovní poměr?

Po 2 měsících práce pro JENA-nábytek a 3 měsících ve společnosti OKAY. Tedy po 5 měsících brigády pro Okay holding.

Jaká pracovní pozice ti byla nabídnuta?  Na kterém oddělení v současné době pracuješ a co je tvojí náplní práce?

Byla mi nabídnuta pozice SAP programátor – junior. Nad touto nabídkou jsem dlouho nepřemýšlel, jelikož studuji IT a mé zaměření je programování. V současné době pracuji na oddělení IT e-shop a mou náplní je tvorba reportů a úpravy na programech a prostředí SAPu.

Co vše ses zde naučil?

Považuji za výhodu, že jsem pracoval jako brigádník a naučil jsem se pracovat v SAPu jako uživatel, respektive osoba, která využívá věci, které nyní vyvíjím. Tyto znalosti mi v mnohém usnadnili efektivnější pochopení toho, co je potřeba programově vyřešit. Velikým bonusem bylo zajištění školení programování pro SAP, které mi firma zprostředkovala, díky kterému jsem se neskutečně posunul vpřed.

Co se ti na Okay líbí?

Kariérní růst, kterého jsem byl důkazem a možnost dalšího postupu. Okay je firma, která dává příležitosti.