Tomáš Kerndl

V Okay jsi začínal při studiu jako brigádník. Na jaké pracovní pozici jsi u nás začal pracovat a co bylo tvojí náplní práce?

V Okay jsem začínal jako administrativní pracovník e-shopu. Mým úkolem bylo vytvářet a upravovat karty produktů v kategorii TELCO – mobilní telefony, tablety, fotoaparáty. Mezi další činnosti patřila kontrola údajů na kartách, vytváření vyhledávacích filtrů nebo přiřazování příslušenství k jednotlivým modelům.

Po jaké době jsi dostal nabídku práce na hlavní pracovní poměr?

Na brigádu jsem nastoupil už v listopadu 2013 a na HPP pracuji od července 2015, takže po 20 měsících. Při brigádě jsem ale poctivě studoval, takže proto tak dlouhá doba.

Jaká pracovní pozice ti byla nabídnuta?  Na kterém oddělení v současné době pracuješ a co je tvojí náplní práce?

Byla mi nabídnuta pozice SAP FI konzultant junior na IT oddělení. Náplní mojí práce je řešení problémů spojených s modulem FI (finanční účetnictví) v SAPu, případně vývoj a testování nových funkcionalit.

Co vše ses zde naučil?

Především jsem se naučil pracovat se SAPem i v rovině programátorské, takže vidím spoustu věcí jinak než běžní uživatelé. Také už vím, jak si práci správně rozvrhnout podle priorit nebo jak řešit co nejrychleji problémy prodejen, když netrpělivý zákazník čeká na kase.

Co se ti na Okay líbí?

Líbí se mi, že Okay dává šanci mladým lidem bez větší praxe. Příkladem můžu být já nebo dalších mnoho zaměstnanců. Není tak moc důležité, co má člověk napsáno na papíře v životopise, ale jaké má předpoklady se učit a být prospěšný firmě.