Nejčastější otázky uchazečů

  • Jaké kandidáty v Okay hledáte? 

To je velmi různé, závisí vždy na konkrétní pozici. Každopádně máme zájem o ty, kteří dovedou být pro svoji práci zapáleni a jsou optimističtí, kteří se rádi učí nové věci a hledají nové výzvy.

  • Jak probíhá výběrové řízení v Okay?

Průběh výběrového řízení má do jisté míry individuální charakter. Rozlišujeme výběrová řízení probíhající na centrále a na prodejnách. Jiné je výběrové řízení na pozici prodavače a jiné třeba na pozici účetní. Kandidátův profil vždy vyhodnocujeme podle jeho životopisu, motivačního dopisu a případně dle vytvořeného dotazníku a následně pak předvybrané uchazeče zveme na osobní pohovor. Výběrová řízení na centrálu společnosti mají většinou 2-3 kola, výběrová řízení na prodejny 1-2 kola.

Zde se podívejte, jak probíhá výběrové řízení.

  • Přihlásil jsem se do výběrového řízení v Okay, ale zatím jsem nedostal odpověď. Dáváte odpověď všem kandidátům?

Ano, snažíme se odpovídat vždy všem kandidátům, kteří nám pošlou svůj životopis. Zpětnou vazbu poskytujeme e-mailem nebo telefonicky, proto je potřeba mít uvedené správné kontakty.

  • Jak dlouho trvá výběrové řízení v Okay?

Doba trvání je opět závislá na obsazované pozici a pohybuje se v rozmezí dvou týdnů až dvou měsíců.

  • Pokud jsem ve výběrovém řízení nebyl vybrán, můžu se přihlásit znovu na jinou pozici?

Určitě můžete. Pokud v sekci Volná místa najdete inzerát, který vás zaujme, stačí znovu přes tlačítko odpovědět poslat váš životopis a motivační dopis.

  • Dozvím se výsledek výběrového řízení, kterého jsem se zúčastnil, ale byl vybrán jiný uchazeč?

Výsledek výběrového řízení se dozvíte vždy, a to i v případě neúspěchu.

Nabízíme volná pracovní místa po celé České republice a na Slovensku. Aktuální nabídku a podrobnější informace zjistíte v naší sekci Volná místa.

  • Jsou součástí výběrového řízení také nějaké testy?

Ano, u většiny pozic jsou součástí výběrového řízení osobnostní nebo odborné testy, ale druh a počet testů se odvíjí od konkrétní pozice.

  • Kdo všechno má přístup k mému životopisu?

První, kdo vidí životopisy uchazečů, jsme my na personálním oddělení. V případě vaší účasti ve výběrovém řízení se životopis dostane ještě do rukou příslušného manažera, který si vybírá nového člena týmu.

  • Nabízíte v Okay také pozice pro brigádníky?

Ano, nabízíme, ale tato nabídka není stálá. Je potřeba sledovat aktuální inzerci v sekci Volná místa. Brigádnické pozice nabízíme na prodejnách i na naší centrále. Řada studentů, kteří u nás začali na brigádě, získali časem stálé pracovní místo.

Vzdělání a rozvoj zaměstnanců je pro nás v Okay velmi důležitý. Nabízíme různé způsoby: intenzivní vstupní zaškolení, interní, externí odborná školení. Velkou pozornost věnujeme vzdělávání pracovníků v obchodním úseku, kde využíváme moderní formu e-learning.

Zaškolení je různé, vždy záleží na pozici. Mohou to být trainee programy pod dohledem oddělení vzdělávání, e-learningové kurzy, intenzivně se vám bude věnovat přímý nadřízený, se kterým si nastavíte cíle pro zkušební dobu.

  • Jaká je možnost kariérního růstu v Okay?

Možnosti ke kariérnímu postupu v naší společnosti určitě jsou, naši zaměstnanci se mohou přihlásit do všech vypsaných výběrových řízení a často bývají úspěšní. Mnoho našich manažerů začínalo na prodejně či nižších postech.