Jiří Vejvoda

Moje první setkání s OKAY

Moje první setkání s Okay bylo jako zákazník na prodejně v Příbrami (odkud pocházím) při koupi nové televize.

Moje kariéra v OKAY

Moje kariéra začala v roce 2002, kdy jsem byl vybrán ve výběrovém řízení na pozici prodejce v té době nejúspěšnější prodejny v ČR – Praha Kolbenova. Zde jsem se během dvou let vypracoval mezi nejlepší prodavače nejen na prodejně, ale také ve firmě. Na prodejně Kolbenova jsem působil do roku 2007, poté jsem přešel na prodejnu Praha Štěrboholy. Na toto období velmi rád vzpomínám, i z důvodu, že jsem zde vyhrál několikrát měsíční soutěž o nejlepšího prodavače ve firmě.

V roce 2009 jsem si řekl, že uzrál čas se posunout dále a předávat mé nabyté zkušenosti dalším, a to z pozice vedoucího prodejny. V září roku 2009 jsem nastoupil jako vedoucí prodejny na, již dnes zavřený, Bohdalec. Zde jsem se učil defenzivní práci vedoucího a v roce 2010 přijal výzvu na vedení prodejny Praha Prosek. Dal jsem si nesmělý plán – posunout tuto prodejnu na nejvyšší místo v plnění ekonomických ukazatelů v Praze. Během roku se mi to povedlo a dodnes pracuji se svým týmem nejen na udržení tohoto výsledku, ale hlavně hledáme cesty, jak je ještě vylepšit.

Franchiza – pohled zaměstnance i zaměstnavatele

Prodejnu jsem si do franchizy „vzal“ v květnu 2015. Z pohledu vedení týmu se u mne nic nezměnilo. Vždy jsem vedl prodejnu s tím, že mám nejvyšší nároky a nejvyšší cíle. Přibyla samozřejmě účetní práce kolem a hlavně daleko větší odpovědnost za výši platu mých lidí. Můj cíl je nejen abychom dosahovali společně nejvyšších cílů, ale také abych byl pro mé zaměstnance lukrativním zaměstnavatelem.

Co se mi na OKAY líbí

Na Okay se mi líbí, jak firma funguje. Člověk má možnost kariérního růstu a hlavně si sám ovlivňuje vlastní výplatu. Také jsem díky této firmě mohl okusit nezapomenutelný pocit, že člověk nedělá svou práci průměrně, dobře nebo velmi dobře, ale nejlépe. Díky motivačním soutěžím se navíc jako bonus k tomuto pocitu ještě např. projedete perfektním autem. 🙂

Moje koníčky

Na koníčky moc času nezbývá. I ve volnu se dá přemýšlet, jak ještě vylepšit pracovní úspěchy. 🙂 Snažím se také věnovat dceři a jejím aktivitám.