Další úspěchy

Obchodník roku

Společnost Okay elektrospotřebiče dokazuje svoji úspěšnost a dynamičnost během dlouholeté existence na českém a slovenském trhu mnohými oceněními.

Obchodník roku 2010Na základě průzkumu GE Money Bank se společnost Okay elektrospotřebiče stala prodejcem elektra roku 2010. V osmém ročníku GE Money Bank Obchodník roku 2010 nám zákazníci projevili svou důvěru a spokojenost hlasováním pro naši společnost, díky čemuž jsme se stali prodejcem elektra roku. „Ocenění obchodník roku je také oceněním našich zaměstnanců na prodejnách. Náš personál je dlouhodobě zákazníky velmi dobře hodnocen. Proto bych chtěl touto cestou poděkovat všem, kteří se na našem úspěchu svou prací při každodenním kontaktu se zákazníky podílejí,“ vyjádřil se majitel společnosti, Jindřich Životský.

Na základě průzkumu nezávislé agentury Daymarker se naše společnost může také pochlubit titulem nejlepšího prodavače v elektro, kde se v celkovém hodnocení prodejen umístila na krásném druhém místě.

Společnost Okay elektrospotřebiče získala ocenění „Ověřeno zákazníky“ od internetového nákupního rádce Heuréka. Ocenění „Ověřeno zákazníky“ se získává na základě posouzení reálných zákazníků. Z tohoto důvodu jsou služby konkrétního obchodu posuzovány objektivně a stávají se důležitým rádcem pro výběr internetového obchodu. Proto si velmi vážíme ocenění, které prezentuje kvalitu námi poskytovaných služeb a spokojenost našich zákazníků, která je u nás vždy na prvním místě.

Výborné hodnocení našich prodavačů

photo ©Aleš LežatkaBěhem července a srpna 2012 probíhal v 31 řetězcích působících v Česku průzkum švédské společnosti Daymaker, který hodnotil prodavače v ČR z různých prodejních řetězců. Průzkum společnosti probíhal metodou mystery shopping, kde fiktivní (utajovaní) zákazníci postupně 5krát navštívili na 155 prodejen nábytku, elektroniky, módy, obuvi, sportovních potřeb a drogerie a vyhodnocovali přístup prodavačů k zákazníkům. Zaznamenávali, zda prodavači zdraví, zda začnou zákazníkovi věnovat pozornost do 30 vteřin, mají dostatečné znalosti o nabízených produktech atd.

V průzkumu zabodovali především prodejci elektra, naopak příliš neuspěly obchody s módou. Naše společnost se v celkovém hodnocení umístila na výborném 2. místě.

Nejvíce zákazníků vybíralo prodejny OKAY

Výzkum nezávislé agentury GfK Czech pro výzkum trhu a veřejného mínění potvrdil, že pro svůj nákup si v posledních dvou letech vybíralo nejvíce Čechů prodejny OKAY Elektrospotřebiče.

Průzkum proběhl v listopadu 2011 a z jeho výsledků vyplynulo, že největší část svých výdajů za elektro zboží utratili Češi v posledních dvou letech právě v prodejnách OKAY Elektrospotřebiče.

Jako hlavní nákupní místo totiž spotřebitelé uvedli OKAY Elektrospotřebiče u spotřební elektroniky, bílé techniky, drobných spotřebičů a foto techniky. Toto prvenství OKAY získal v konkurenci kamenných i online prodejen. V kategorii PC technika obhájil prvenství mezi kamennými prodejnami opět OKAY. Naši zákazníci v těchto letech nejvíce utráceli za spotřební elektroniku, komunikační techniku, drobné spotřebiče, PC a příslušenství. Naše společnost dokázala i přes velký konkurenční boj na trhu udržet si své místo u zákazníků, jejichž preference a chování se neustále mění.